Co na vrásky kolem očí?

Co na vrásky kolem očí

Vráskám se v určitém věku nevyhneme. Co ale dělat proto, aby se objevili co nejpozději?

Vrásky jsou běžným projevem stárnutí. Jedná se o neodmyslitelnou část pozdějšího věku, na kterou se musíme zkrátka připravit. Potká totiž každého z nás, i když je pravdou, že někoho zasáhne více a jiného méně. Zatímco pánové nad jemnými liniemi v obličeji jenom mávají rukou, ženy tento projev stárnutí trápí. Naštěstí existuje několik věcí, co na vrásky kolem očí platí.

Vráskám kolem očí začněte včas předcházet

Když se vrásky kolem očí objevují jenom v okamžiku, kdy se smějeme, dokážeme nad nimi mávnout rukou. Ale pokud i po padnutí smíchu zůstávají a postupně se prohlubují, už je nedokážeme ignorovat. Odborníci tento projev stárnutí (nebo, chcete-li, kosmetický nedostatek) rozdělují na tři kategorie, a sice na mimické, statické a na genetické vrásky, které se nám na obličeji mohou urodit. Zatímco genetickým se vyhnout nemůžeme, proti ostatním typům bojovat naštěstí lze.

Dokonce jim můžeme i předcházet, respektive dopomoct k tomu, aby se na obličeji nacházely jenom v jemném a nepříliš viditelném stavu. Stačí, když budeme pravidelně pečovat o oční okolí, které je bohužel (zejména v mládí) velmi zanedbáváno. Nesmíme na něj zapomínat hlavně v létě a v zimě. Zatímco v létě se vyžaduje kvalitní ochrana proti UV záření, v zimě je nutná ochrana proti mrazivému počasí.

Dále lze vráskám kolem očí předcházet

  • Doplňováním vitaminu A, C a E.
  • Dodržováním pitného režimu (povolena je voda a bylinkové čaje, zakázán alkohol a sladké šťávy).
  • Dodržování zásad zdravé životosprávy (správné a vyvážené stravování a žádné kouření).
  • Promazávání pokožky (pozor na agresivní kosmetické produkty!).

Na vrásky platí kolagen

Pokud se vrásky do okolí očí už dostaly, prevence vás pravděpodobně tolik nezajímá jako odpověď na otázku, co na vrásky pod očima nebo kolem očí vlastně nejvíce platí. Doporučujeme doplňovat kolagen – bílkovinu, která se z lidského těla s postupem let vytrácí. To vede nejen ke snížení elasticity pokožky, ale také ke vzniku vrásek, s nimiž nyní bojujete.

Kolagen lze užívat ve formě elixíru mládí čili doplňku stravy. Najdete ho i v potravinách, a to v zelené zelenině (jako je kapusta, řeřicha nebo brokolice), v mořských plodech a rybách či ve vaječných bílcích a vývarech (ať už zeleninových či masových).

Spěte na zádech

Na stavu naší pleti se významně podepisuje také spánek. Pokud ho máme nedostatek, objeví se vaky pod očima, jež nezamaskuje ani sebevíc kvalitní make-up. Jestliže spíme na boku nebo na břiše, objevit se nám mohou nejen v okolí úst už zmiňované vrásky.

Jestliže se nemilému rannímu překvapení chcete vyhnout, změňte polohu a spěte na zádech. Vyhnete s tím jak projevům stárnutí, tak viditelným kruhům pod očima, které zrovna nezvýší vaše sebevědomí.

You must be logged in to post a comment