Co na vrásky na čele?

vrásky na čele

Co dělat pro to, aby bylo vrásek na čele co nejméně a ideálně v co nejpozdějším věku?

Vrásky jsou něco, co dokáže rapidně snížit ženské sebevědomí. Pokud se žena probudí a při pohledu do zrcadla zjistí, že jí na čele nebo v okolí úst přibylo množství jemných linií, nálada jí klesá s vědomím, že se stárnutí nevyhnulo ani jí. Přibývající vrásky můžeme evidovat už kolem třiceti let, kdy je ztráta kolagenu už poměrně vysoká. Tato ve vodě nerozpustná bílkovina, která je jedním z nejdůležitějších proteinů v lidském těle, se začíná vytrácet zhruba o pět let dříve a citelné a viditelné následky evidujeme především v pozdějším věku. Jeho doplněním však následky eliminujeme nebo je alespoň výrazně zmírňujeme. To je však jen jeden z tipů, co platí na vrásky na čele a jak se vrásek na čele zbavit.

Žádné hormonální výkyvy

Není tajemstvím, že se hormonální hladina v lidském těle s plynoucími léty mění. Prochází různými změnami a po překlenutí pětatřicátého roku života začíná dokonce klesat, a to v důsledku zdravotního stavu. Když se k tomu přidá ztráta kolagenu, následky tohoto úbytku jsou opravdu velmi viditelné. Přibývají nejen vrásky na čele, ale také vás trápí popraskané žilky nebo pigmentové skvrny.

Pokud se vynasnažíte a udržíte hormonální hladinu ve správné výši, vyvarujete se zmiňovaným následkům. Často doporučovaná je takzvaná hormonální jógová terapie, která vás, mimo jiné, zbaví stresu, jenž je také zabijákem mladistvého vzhledu.

Odbourejte své (možná nevědomé) návyky

Na vznik vrásek na čele má velký vliv to, jaké máme návyky. Mnohé z nich si ani neuvědomujeme. Ovšem pokud chceme mít čelo opět jako z alabastru bez jediné jemné linie, musíme je vnímat. Jak se například divíte? Krčíte své tělo a tvoříte si tím varhánky na čele?

Až příliš mnoho sluníčka

Slunce je zdrojem vitaminu D a bylo by chybou, kdybychom se mu vyhýbali. Ovšem pokud se nebudeme před sluníčkem chránit, stárnutí pokožky bude velmi rychlé. Pod tíhou nebezpečného UV záření totiž vzniká jedna vráska vedle druhé a ani zdaleka to není problém jenom čela. Vrásky se rázem vyskytují i v okolí úst nebo kolem očí.

Proto je velmi důležité, abychom se před slunečními paprsky chránili, a to nejen v létě, ale také v zimě, kdy je sluníčko stejně ostré. Zatímco v létě noste pokrývku hlavy, která čelo zakryje, v zimě si zase natírejte svou pleť hydratačním krémem s vysokým faktorem.

Změňte životní styl

Bylo by mylné se domnívat, že pokud nejíte správně, zdravě a pokud nedodržujete pitný režim, budete věčně mladí. Nesprávná životospráva je cestou do hrobu, nespěje k dlouhověkosti. Proto dodržujte pitný režim a nezapomínejte do svého jídelníčku přidávat ovoce a zeleninu. Doporučujeme zejména zelené druhy zeleniny (jako je kapusta nebo brokolice), jelikož obsahují zmiňovaný kolagen. Také nezapomínejte na citrusy, které jsou zase dodavatelem vitaminu C, jenž nejen, že posiluje imunitní systém, ale také je podporovatelem přirozené tvorby kolagenu v těle.

You must be logged in to post a comment