Co způsobuje vrásky?

Co způsobuje vrásky

Vrásky – jeden z prvních projevů toho, že se k nám dostavilo stárnutí.

Fáze, kterou zejména ženy nemají v lásce. V okamžiku, kdy se jejich obličejem začnou prolínat první jemné linie se ptají, jak proti vráskám bojovat. I když je odpovědí doplňování kolagenu (právě tato látka stojí za ztrátou elasticity pokožky), musíme nejdříve najít příčinu jejich vzniku.

Je to zkrátka stejné jako například s hubnutím. Pokud se vám na těle objeví tuk v problematických partiích, než s ním začnete něco dělat, musíte zjistit jeho příčinu. Většinou je na vině špatné stravování, které následovně zabraňuje zhubnutí, i když cvičíte prakticky neustále.

O vráskách

Věděli jste, že ne všechny vrásky vznikají stejně? Rozlišujeme je na dynamické a taky statické. Druhé zmíněné vznikají kvůli úbytku kolagenu (pokožka je povislá, povadlá), dynamické vznikají opakovaným pohybem na obličeji. Velmi často se jim také říká mimické.

Vedle těchto druhů známe také takzvané atrofické vrásky, což jsou paralelní linie vyskytující se na obličeji. Ztrácí se v okamžiku, kdy se pokožka napne. S atrofickými liniemi se však můžete setkat nejen na obličeji, ale hojně se vyskytují všude po těle.

Co způsobuje vrásky?

Bylo by mylné se domnívat, že za vznikem vrásek stojí jen a pouze stárnutí nebo genetika. Rizikových faktorů je v tomto případě daleko víc. Řada z našich každodenně praktikovaných zlozvyků může vyvolat předčasnou tvorbu jemných linií linoucích se obličejem.

Mezi rizikové faktory způsobující vrásky patří například:

Pečujte o svou pleť s železnou pravidelností

Pokud se o svou pleť nestaráte, nemůžete se divit tomu, že se na vašem obličeji vyskytují vrásky. Tou nejlepší prevencí proti známému projevu nastupující životní fáze je právě každodenní odličování, peeling obličeje, také čištění a hydratace pleti. Vyhněte se produktům obsahujícím alkohol, které způsobují zbytečné vysychání obličeje.

Jaké je vaše zaměstnání?

Na vině předčasného stárnutí může být i zaměstnání, které vykonáváte. Nevystavujete se příliš slunečnímu záření? Nepodporujete vnější faktory k tomu, aby vaší pokožce ubíraly mladost a svěžest?

Největším problémem bývá práce na přímém sluníčku či obecně při venkovním pobytu. UV záření snižuje hladinu vitaminu D a podporuje nástup nebezpečného onemocnění jménem rakovina.

Pozor na balené vody

I když se neustále všude říká, jak je dostatečný pitný režim důležitý, je zapotřebí říct jednu věc – nejsou tekutiny jako tekutiny. Zatímco alkohol je zakázán, voda z kohoutku povolena. Ale jak je to s její balenou verzí?

Na balené vodě nic špatného není, pokud se tedy nerozhodnete pít přímo z láhve. Právě to by mohlo spustit tvorbu linií a vrásek kolem rtů. Při pravidelném popíjení z láhve hrozí vznik takzvaných kuřáckých rtů, jež rapidně snižují sebevědomí žen.

Mohlo by vás zajímat:

You must be logged in to post a comment