Jak efektivně bojovat proti vráskám?

bojovat proti vráskám

Vrásky nejsou žádným nebezpečí – nenesou žádná zdravotní rizika.

Tak proč se jich tak úporně snažíme zbavit? Jsou totiž projevem přirozeného stárnutí. A na světě neexistuje člověk, který by chtěl vypadat starší, než ve skutečnosti je. V boji proti vráskám existuje několik účinných metod, které můžete použít, abyste vznik vrásek co nejvíce zpomalili.

Kolagen

Kolagen je důležitý pro pružnost vaší pokožky. Když stárnete, produkce kolagenu se snižuje, kůže se ztenčuje a vysychá. To všechno jsou příčiny vzniku vrásek. Používat ho můžete součástí pleťových krémů nebo také ve formě doplňků stravy. Kolagen pak proniká do těch nejhlubších vrstev pokožky, díky čemuž je pokožka pevnější a vypadá mladší.

Retinol

Další poměrně známou látkou v boji proti stárnutí je retinol (neboli retinoid). Tato látka je prospěšná tím, že zvyšuje produkci kolagenu, čímž přispívá k mladistvému vzhledu. Navíc je skvělá také pro regeneraci pokožky a zvyšuje množství krevních cév v obličeji. Díky tomu zlepšuje celkový vzhled a strukturu pokožky. Doporučuje se začínat s malým množstvím retinolu, protože citlivější pokožky mohou mít problém s jeho snášením. Na začátku jej používejte každý druhý den.

Hydratace pokožky

Pro zdraví pokožky je důležité, aby byla hydratovaná. To znamená nejen používat kvalitní hydratační krémy, které doplní vaši pokožku o prospěšné živiny a zvlhčí ji, ale také dodržovat pitný režim. Díky dostatečnému pití tekutin (nejlépe čisté vody), dochází k hydrataci pokožky také zevnitř. Dostatek vody napomáhá také dalším důležitým procesům v našem těle: odstraňování toxinů, zlepšení funkce trávení a regulace tělesné teploty.

Spaní na zádech

Pokud se při spaní váš obličej dotýká polštáře, dochází k jeho deformaci a k nadměrnému vzniku vrásek. Vhodné je také používat hedvábí namísto bavlny na povlaky polštářů, protože způsobují menší tření.

You must be logged in to post a comment