Jak na vrásky?

Jak na vrásky

Vrásky – běžné projevy stárnutí, které umí snížit lidské sebevědomí. Jak jim zabránit?

Zatímco některé ženy tuto drobnou nedokonalost zakrývají a snaží se s ní bojovat, jiné jsou za ně rády (zejména, pokud jsou jemné a sotva znatelné). Pokud se však vrásky prohlubují a na obličeji se jich vyskytuje více, než kolik jich dokážeme spočítat na prstech jedné ruky, pouští se do boje všechny ženy. Otázkou ale je, jak na vrásky vyzrát? Co proti nim efektivně bojuje?

Hydratace je řešení

Způsobů, jak se zbavit vrásek, je celá spousta. Začněme hydratací. Pokud se budete pravidelně mazat hned, jak vyjdete ze sprchy, pokožka i pleť projdou jistými změnami – pozitivními. Aby se hydratační složky co nejvíce vstřebaly, je důležité k tomuto kroku přistoupit hned po večerní hygieně. Tělo je ze sprchy či koupele “rozpálené” a póry otevřené čili připravené přijmout vše, co jim nabídnete.

Hydratace je skutečně klíčem k pokožce bez vrásek. Pouze na vysušené pokožce se dělají vrásky. K tomu všemu přibývají ekzémy, dále také červené skvrny, které mohou pod tíhou make-upu nepříjemně štípat.

Kolagen proti vráskám

Kromě hydratace bojujte proti vráskám s kolagenem. Jedná se o ve vodě nerozpustnou bílkovinu, kterou je nutné doplňovat do těla po uplynutí pětadvacátého až třicátého roku života. Stojí nejen za elasticitou, ale také za mladistvě vypadající pletí čili si budete při pohledu do zrcadla opět připadat, jak kdyby vám bylo čerstvých dvacet.

Kolagenové doplňky stravy jsou díky tomuto umu označovány za elixíry mládí. Jejich pozitivní účinky (nejen na pleť a pokožku) byly dokonce vědecky prokázány.

Změňte polohu během spánku

Věděli jste, že spánkem strávíme až třetinu svého života? Bylo by mylné se domnívat, že se během spánku takřka nic neděje. Při špatné poloze si můžeme i během této uklidňující činnosti způsobit celou spoustu vrásek. Zejména, pokud spíme na břiše a krčíme svůj obličej, vrásky vznikají velmi snadno.

V ideálním případě se přinuťte spát na zádech, což pleti víc, než prospívá. Navíc se díky spánku v této poloze vyhnete i kruhům pod očima, které se zase tvoří během spaní na bocích.

Nezapomeňte se odličovat

Jak na vrásky vyzrát? S kvalitním odličovačem! Ten je zapotřebí důkladně používat. I kdyby byl sebevíc kvalitní, ale proces odličování odfláknutý, vrásky se objeví i tak. Proto nepodceňujte svou večerní rutinu a bojujte proti vráskám dostatečným odlíčením. Pokud z obličeje sejmete veškeré zbytky make-upu, vrásky nebudou mít připravené podmínky pro svůj vznik.

Po odlíčení si navíc omyjte obličej mokrou žínkou, která vás zbaví odumřelých kožních buněk. Nebo dopřejte své pleti jinou podobu obličejového peelingu a zachovejte si mladistvý vzhled dlouhá léta.

You must be logged in to post a comment