Jak vyhladit vrásky?

Jak vyhladit vrásky

Vyhlazení neznamená vždy chirurgický zákrok nebo návštěva kliniky estetické medicíny.

Jak vyhladit vrásky? Nemusíte navštěvovat specializované kliniky, kde vám do obličeje s pomocí jehliček a injekcí vpraví nejrůznější látky prý bojující proti běžným projevům stárnutí. Takové zákroky jsou nejen drahé, ale také velmi bolestivé. Navíc je zde daleko příjemnější a přirozenější cesta, jak se těšit pleti bez vrásek. Že ji zatím nevidíte? Pojďme ji odtajnit!

I když jsou vrásky znakem toho, co všechno máme za sebou a co všechno jsme prožili. A i když se v nich zračí štěstí, radost, ale také bolest, trápení, na druhou stranu láska a smích, přesto je na své pleti neevidujeme s nadšením. Jsou totiž zároveň symbolem toho, že se i nás týká to nevyhnutelné období jménem stáří, do něhož z mladistvého věku přecházíme jenom velmi neradi. Tyto projevy stárnutí však lze minimalizovat, ne-li zcela eliminovat, a to díky několika krokům.

Čistěte si pleť

Tajemstvím dokonalé pleti bez vrásek je čištění pleti. Většina žen svůj den započíná v koupelně, kdy na svůj obličej nanáší někdy i tuny make-upu. Jenže pokud tímto stylem den začíná, musí ho takto také ukončit. Závěrem dne těsně před spaním je nutné pleť vyčistit, a to ideálně čistícím pěnivým prostředkem, který bývá k pleti velmi šetrný. Pokud si pleť tímto stylem vyčistíme, předcházíme nejen vzniku vrásek, ale také případným zánětům, za nimiž by stály pozůstalé bakterie, nečistota nebo mastnota či upnuté volné radikály.

Doplňte kolagen

Vrásky jsou sice projevem stárnutí, ale jsou také známkou toho, že se z našeho těla začíná vytrácet kolagen. Tato ve vodě nerozpustná bílkovina je nedílnou součástí lidského těla (tvoří až třicet procent všech bílkovin), bohužel mizí po překlenutí pětadvacátého roku (jeho přirozená tvorba se dokonce ve čtyřiceti naprosto zastavuje). A jelikož je obsažen v kůži, kloubech a svalech, s jeho odchodem můžeme evidovat nejen vyšší množství vrásek na čele nebo v okolí očí, ale také nás mohou pobolívat či ochabovat svaly. Doplněním kolagenu však vzniklé díry zalátujeme a napravíme vzniklé chyby.

Pleť zvláčňujte

Věděli jste, že vrásky se daleko více tvoří na pleti, která je vysušená? Proto je klíčem k úspěchu a k věčné mladistvé pleti její hydratace. Používejte hydratační krém, který obsahuje složky, jako je například dimethicon. Tato látka totiž nejen, že hydratuje, ale také posiluje ochrannou vrstvu pokožky. Pokud na zvláčňování nebudete zapomínat, vyhnete se také nepříjemnému podráždění.

Doplňte vitamin A

Kromě kolagenu je dobré doplnit vitamin A (zejména látku zvanou Retinol). Tento vitamin podporuje (podobně jako vitamin C) přirozenou tvorbu kolagenu v těle. Navíc uvolňuje póry a pomáhá redukovat vrásky i pigmentové skvrny.

You must be logged in to post a comment