Každodenní chyby v péči o pleť, které mohou přidat vrásky

kolagen

Naše pleť je sice naší nejlepší vizitkou, ale často zapomínáme o péči.

Zatímco Korejky jsou proslulé svým mladistvým vzhledem, v našich zeměpisných končinách máme ještě co dohánět. Jaké chyby děláme nejčastěji?

Nevyživujeme svou pleť zevnitř

V zahraničí běžná praxe se u nás stává součástí péče o pleť velmi pomalu. Stejně, jako musíme tělu dodávat vitamíny pomocí vhodné stravy, je nutno také dodávat pomocí doplňků stravy do těla kolagen. Ten je potřebný ke krásné kůži, pleti, nehtům, vlasům, ale také pro správnou funkci kostí, kloubů a chrupavek. Mnoho lidí na tento fakt ale ještě stále zapomíná.

Čtěte také:

Odličujeme jen někdy

Mezi největší prohřešky v rámci péče o pleť se u nás řadí také fakt, že svou pleť neodličujeme tak, jak by potřebovala. Každý večer bychom měli smýt veškerá líčidla a nechat kůži odpočinout a zregenerovat. Bohužel mnoho z nás si na sobě nechává zbytky rtěnky, řasenky, nebo dokonce make-upu. Odlíčení přitom dovoluje pleti dýchat.

Studená voda

Vědci se stále přou o to, zda je po ránu vhodné si obličej omývat studenou vodou. Mnohem příznivěji pro póry totiž působí voda vlažná. Ráno byste proto neměli den začínat ledovou tříští, kterou si na obličej nastříkáte, ale vodu z kohoutku raději nechte chvíli odtéci.

Ach, ta strava

Můžete se o sebe starat sebelíp, ale pokud jste zvyklí jíst nezdravá jídla a k tomu kouříte, na vaší pleti to bude znát. Pokud máte skutečně vůli změnit alespoň něco k lepšímu, dopřejte si malou změnu v jídelníčku každý den. Místo sladkého pečiva si dejte ovoce od lokálního zemědělce, večerní chvilku u televize si zpestřete křupavou zeleninou.

Pravidelná péče o pleť se nám vyplácí. Vypadáme mladistvěji. Vyživená pleť má mnohem menší sklony k tvorbě předčasných vrásek. Například kolagen se tak může postarat o oddálení nejen vrásek, ale také vypadávajících vlasů.

You must be logged in to post a comment