Předcházejte vráskám hydratací pleti

Předcházejte vráskám

Dehydratace je zejména v letních měsících velké téma.

Stále se totiž najdou mezi námi jedinci, kteří zapomínají na doplňování tekutin. Neuvědomují si, že tímto krokem (možná až nezodpovědným chováním) trápí nejen své tělo a zdraví, ale i pokožku, která se stává terčem vrásek a jemných linií kolujících obličejem. Abyste viditelným projevům stárnutí předcházeli, nezapomeňte svou pokožku dostatečně hydratovat, a to nejen tím, že doplníte potřebné tekutiny v dostatečném množství.

Jak se projevuje dehydratace pleti?

Abyste poznali, jestli je dehydratace i vaším problémem, je zapotřebí vědět, jak se vlastně projevuje. Mnozí dermatologové pleť sužovanou nedostatkem vody přirovnávají ke scvrklému jablíčku. Přesně takový povrch lidská pokožka má. Na povrchu obličeje se navíc mohou vyskytnout neestetické mapy, které bohužel jen obtížně zamaskuje i sebevíc kvalitní make-up.

Kromě scvrklého vzhledu se naše pokožka potýká také se ztrátou svého lesku, čímž dochází ke ztrátě i řady jiných ochranných funkcí. Je to pochopitelné, vlivem nedostatku vody buňky v kůži vysychají a odumírají. Je to podobné jako s květinami, jimž také nesvědčí příliš dlouhá suchost.

Pitný režim nestačí

Hydratace pleti však není jenom o doplňování dostatečného množství tekutin. Abyste svou pokožku zachránili před nehezkým vzhledem i dalšími negativní dopady, které dehydratace přináší, doporučujeme zaměřit se na aplikování různých olejů. Působí protizánětlivě, mají regenerační účinky a mnohé z nich obsahují kolagen čili zamezují i vzniku vrásek.

Co napomáhá krásné pleti bez vysušení je i aloe vera – rostlina, která dnes už sídlí v každé druhé domácnosti. V jejím popisu práce je především vyhladit a zjemnit pleť, ať už ji sužuje akné, vrásky nebo jizvy. Umí napomáhat i k celkové regeneraci pokožky.

You must be logged in to post a comment