SOS! Jak poznáte, že má váš organismus nedostatek kolagenu?

kolagen

Kolagen je látka, kterou pro své fungování tělo nezbytně potřebuje.

Jeho produkce ale již okolo třiceti let věku významně klesá. Jak se vlastně jeho nedostatek pozná? A jak kolagen do těla doplnit?

Kolagen jako základ pro zdraví

Je několik základních látek, které tělo pro své každodenní fungování nezbytně potřebuje. Kromě vitamínů, stopových prvků a minerálů se jedná také o kolagen. Ten je nezbytný pro správnou funkci pohybového aparátu, pro zdravé nehty, vlasy i kůži. Jeho nedostatek se dá na první pohled poznat. Jak vlastně?

První projevy nedostatku kolagenu

Možná si myslíte, že stárnutí je přirozenou součástí života. To je sice pravda, ale předčasné stárnutí není vůbec potřebné. Přitom stačí jen dodržovat režimová opatření a také pravidelně doplňovat kolagen formou doplňků stravy. První projevy nedostatku kolagenu jsou jasné – vypadávají vlasy, tvoří se vrásky, kůže se mnohem pomaleji hojí.

Čtěte také:

Zranění i při běžné činnosti

Pokud jste tyto příznaky přešli a nevěnujete jim patřičnou pozornost, organismus si o kolagen začne říkat i jinými způsoby. Například tak, že se vám budou třepit a lámat nehty. Tělo zkrátka a jasně potřebuje kolagen pro to, aby správně fungovalo. Další potíží bývají častá zranění pohybového aparátu, která se vyskytují i při běžných činnostech.

To, co ihned poznáte

Kromě ztráty vlasů a jejich třepení se nedostatek kolagenu projeví také tím, že bude kůže vypadat ochable a nezdravě. Pokud vás tedy trápí unavená a suchá pleť, zřejmě je na čase, abyste začali pravidelně tělu doplňovat látku, která mu chybí. Zdravé nehty, vlasy i kůže značí, že je hladina kolagenu v pořádku.

Mořský kolagen je pro tělo snadno stravitelný, můžete jej přijímat například pomocí jednoduchých drinků, které zařadíte ke svému jídelníčku. Pravidelným užíváním si zajistíte zdravý vzhled vašeho těla a jeho správné fungování.

You must be logged in to post a comment