Triky proti vráskám našich babiček

Kolagen naše babičky neznaly, co tedy používaly a jak se o sebe staraly?

Užívání kolagenu je dnes velmi oblíbená cesta, kterou se vydat, pokud bojujeme proti vráskám. A je to rozhodně skvělá cesta, vždyť kolagen stojící za pružností a elasticitou pokožky se z těla po překlenutí pětadvacátého roku života vytrácí. Jeho opětované doplnění proces stárnutí mírně zastavuje, respektive zmírňuje projevy této fáze života. Vedle užívání kolagenu však mladistvému vzhledu napomůžeme ještě tak, že budeme praktikovat několik triků, jež znaly už i naše babičky.

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Základem krásné pleti bez jediné vrásky je hydratace. A to jak ta vnější, tak ta vnitřní. I když asi naše babičky nepoužívaly termín ,,hydratace”, věděly, že suchost pokožky vrásky spíše přidává, než ubírá. A tak se s tím snažily zatočit.

A i když dříve používaly naše babičky asi jiné produkty, my dnes můžeme sáhnout po hydratačních krémech, kterých je v obchodech a drogeriích celá řada. Vyhněte se těm, které obsahují alkohol, jelikož ten má tendenci vysušovat.

Když spaní, tak jedině na zádech

Věděli jste, že spánkem trávíme až třetinu našeho života? Bylo by tedy mylné domnívat se, že během této činnosti nedochází k žádným změnám. Právě naopak. Spánek má obrovský vliv na našem životě a také na našem zdraví. Nejen, že se během něj tělo dostatečně regeneruje a mozek třídí veškeré podněty, jež během dne nasbíral, ale také se mění naše pokožka.

Na stavu naší pokožky má vliv poloha, v níž spíme. Pokud se chcete vyhnout vráskám, jež budou lemovat vaše čelo nebo jež budou doslova objímat vaše ústa nebo oči, měli byste začít spát na zádech. Svou pleť totiž nebudete krčit čili zamezíte vzniku takzvaných mimických vrásek.

Že vám spaní na zádech dělá přesto velké problémy? Pak své polštáře a peřinu povlékněte do saténu. Ten je totiž tak hebký, že po pleti a pokožce klouže a vrásky nedělá.

Opatrujte se

Věta, kterou vám pravděpodobně každý rodič říká, když odcházíte z domu například na dovolenou nebo když se vracíte po prodlouženém víkendu zpátky do běžného života. Bohužel člověk často neví, jak to ten druhý myslí. Domnívá se, že slovní spojení znamená jen to, abychom na sebe dávali pozor. Jenže myslí se tím také to, abychom nezanedbávali péči o sebe samotného.

Součástí péče je například starost o naše ruce. Věděli jste, že právě ruce umí prozradit náš věk? Proto kromě nanášení hydratačních krémů nezapomínejte na peelingy rukou, odličujte správně a dostatečně svůj obličej a vyhněte se agresivním saponátům a dalším čistícím prostředkům, jež mohou vaše ruce stát jejich půvab a krásu.

Dále praktikujte tyto rady našich babiček

  • Na vlasy používejte olej, a to třeba kokosový.
  • Svou pleť pořádně umývejte, a to i po dokonalém odlíčení.
  • Choďte brzy spát, respektive si založte svou spánkovou rutinu.

You must be logged in to post a comment